statystyki szczegółowe

Aktualności

Wygrany sparing - rocznik 2002

• autor: ts_marcin, 2014-11-15 23:17

W dzisiejszym sparingu z drużyną MKS-u Zaborze rocznika 2003 rozgrywanym na trzy kwarty wygrywamy 5:4.

Rozegrany w samo południe mecz towarzyski był trudnym sprawdzianem dla naszej drużyny. W celu wyjaśnienia drużyna rywali w eliminacjach śląskiej ligi Podokręgów Bytomia i Zabrza wygrywając wszystkie jesienne spotkania całkowicie zdominowała rozgrywki i uzyskała awans do grona 8 najlepszych drużyn tego rocznika, które na wiosnę będą rywalizować o mistrzostwo ŚZPN. Wracając do sparingu rozgrywanego z podziałem na trzy części 25 minutowe przy dominacji rywala pierwszą przegrywamy 1:0. Drużyna z Zaborza bardzo dobrze operowała indywidualnie i zespołowo piłką. Nasi chłopcy przy takiej dyspozycji rywal nie potrafili  utrzymywać się dłużej przy piłce i w zasadzie przez pierwsze 25 min. nie zagrozili znacząco bramce przeciwnika. W drugiej części gdy rywal wymienił cały skład uzyskujemy na boisku przewagę, w efekcie czego strzelamy trzy bramki wygrywając tą tercję 3:0. Autorem dwóch bramek był K. Widawski oraz jednej K. Karpiński. W ostatniej rywal wraca do podstawowego składu i minimalnie przeważa jednak już teraz  w ofensywie nie jesteśmy tak bezradni jak w pierwszej części. Na początku tracimy gola na którego odpowiadamy w końcu po wykonaniu zespołowej akcji bramką K. Karpińskiego. Na ostanie 15 minut eksperymentalnie przechodzimy na grę dwójką obrońców i niestety szybko tracimy dwa gole. W  samej końcówce K. Widawski z B. Siwym przeprowadzają akcję dzięki , której drugi z nich strzela 2 gola ustalając rezultat tej części na 3:2 dla rywali oraz końcowy wynik na 5:4 dla naszej drużyny. Dzisiejszy sparing pomimo, że nie rozegraliśmy go w optymalnym składzie pokazuje jak dużo jest przed nami pracy nad indywidualnymi umiejętnościami każdego zawodnika i umiejętnością zespołowego poruszania i przemieszczania po boisku.