statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwsze spotkanie pierwszy punkt...

• autor: JaroTS, 2017-08-20 00:07

...TS Tarnowiczanka zremisowała w dniu dzisiejszym swoje pierwsze spotkanie w ramach Bytomskiej B-klasy z drużyną NIKPOL Ruda Śląska 1-1...

relacja w rozwinięciu...

...Mecz rozegrany został na obiekcie drużyny Orła Białego Brzeziny Śląskie. Zespół NIKPOL Ruda Śl. jest świeżo utworzoną i pierwszy raz zgłoszoną do rozgrywek B-klasy drużyną więc do spotkania podeszliśmy z lekkim dystansem nie znając sposobu gry naszych Przeciwników. To jednak nie przeszkodziło w tym by już w 5 min spotkania objąć prowadzenie po tym jak samodzielną akcję z prawej strony boiska przeprowadził Mateusz Bajdała, który minął dryblingiem 3 zawodników po czym posłał piłkę z 16 metra po ziemi tuż przy słupku bramkarza Nikpol-u. Mateusz po ok 5 minutach miał kolejną szansę na podwyższenie wyniku jednakże po minięciu w polu karnym tym razem 5 zawodników uderzył silnym strzałem w lewy słupek. Do końca pierwszej połowy Tarnowiczanka była stroną przeważającą z pojedynczymi próbami nieskutecznego ataku rywali. wynik 0-1 dla TS TARNOWICZANKI utrzymał się do końca 1 połowy. w drugiej połowie od ataków zaczęli zawodnicy Nikpolu, jednakże ich akcje kończyły się na obrońcach Tarnowic lub pojedynki te wygrywał nasz bramkarz Piotr Gonera. Niestety po jednej z akcji gospodarzy zagrania piłki ręką przez Pawła Jasioka w polu karnym dopatrzył się boczny sędzia spotkania, który ewidentnie z uwagi na swoje kontrowersyjne decyzje i żenujący poziom sędziowania powinien pomyśleć o sędziowskiej emeryturze (co najmniej od 10 lat) bo jak się okazało zagrania ręką dopatrzył się tylko on, gdzie nawet zawodnicy przeciwników stwierdzili że "nic nie było". Niestety sędzia główny uwierzył wyimaginowanej decyzji " starszego pana" starającego się biegać z chorągiewką wzdłuż bocznej linii i podyktował rzut karny, który na bramkę skutecznie zamienił zawodnik Nikpolu. Ostatnie 20 minut spotkania przebiegało pod dyktando TARNOWIC. Niestety pomimo kilku składnych akcji ze strony naszej drużyny brakło kropki nad " i " a spotkanie zakończyło się remisem 1 - 1. Ten punkt zdobyty na wyjeździe z drużyną, która dopiero buduje swoją renomę i markę cenimy i miejmy nadzieję że w kolejnym spotkaniu już za tydzień 26 sierpnia o godz 17:00 na naszym obiekcie gdzie rywalem będzie Unia Świerklaniec dopiszemy do naszego konta 3 pkt.