statystyki szczegółowe

Aktualności

Rodło Górniki 1 - 2 TS TARNOWICZANKA

• autor: TST, 2017-11-12 20:53

Tarnowiczanka wygrywa w niedzielne popołudnie na ciężkim terenie 2-1 z zespołem Rodło Górniki (Bytom). Spotkanie rozpoczęło się po myśli Tarnowic, od samego początku to my kontrolowaliśmy grę tworząc sobie co chwilę ciekawe sytuację. Najbliższy wyprowadzenia nas na prowadzenie był Mateusz Bajdała, który dwukrotnie oddawał strzały ze zbyt ostrego kąta lewej strony boiska a piłka mijała słupek gospodarzy o centymetry. Tarnowiczanka praktycznie cały czas prowadziła grę, rzadko kiedy dopuszczając do piłki Rodło, ale jak już atakowali zawodnicy gospodarzy, to na swoim miejscu był bramkarz Piotrek Gonera, lub piłka mijała naszą bramkę w dużej odległości. Rodło ustawiło się na typowe kontry i to przyniosło im skutek bo w w ok 20 minucie spotkania po jednej z takich kontr piłkę niefortunnie główką prosto pod nogi zawodnika Rodła wybił obrońca Tarnowic a ten bez namysłu z pierwszej piłki wpakował ją do siatki Tarnowic. wynik 1-0 tylko jeszcze bardziej nas rozwścieczył i tak jak na początku spotkania ruszyliśmy do przodu. To zaowocowało już w 33 minucie, gdzie ładnym uderzeniem z lewej strony pola karnego popisał się dobrze dysponowany w dniu dzisiejszym Dominik Dolecki, piłka wpadła do bramki tuż pod poprzeczką i zrobiło się 1-1. Taki wynik jednak nadal nas nie satysfakcjonował. Dominik Dolecki bliski był zdobycia kolejnej bramki, lecz jego uderzenie z za szesnastki tuż przy słupku wybił na róg bramkarz Rodła. Ataki Tarnowic nie ustępowały i w 41 minucie spotkania po rozegranej indywidualnie akcji lewą stroną boiska Mateusz Bajdała przerzucił piłkę na prawą stronę boiska gdzie dobiegł do niej Mateusz Zwierzykowski i z pierwszej piłki mocnym uderzeniem umieścił ją "prawie" w "okienku" bramki Rodła co dało Tanowiczance prowadzenie 1-2. Z takim wynikiem schodzimy na przerwę. II Połowa w naszym wykonaniu była dużo słabsza niż pierwsza, gra się nie układała, brakowało w niej również spokoju i opanowania. W 56 minucie kontuzji nabawił się nasz obrońca Grzegorz Jergla i zmuszony był opuścić boisko. Stan murawy można ocenić jako fatalny, dużo błota i grząskiej ziemi powodowało, że piłka zmieniała kierunek i uciekała spod nogi naszym zawodnikom. Od 65 minuty po 2 żółtej kartce w konsekwencji czerwonej boisko opuścił jeden z zawodników Rodła lecz to że mieliśmy przewagę osobową nie było w ogóle widoczne, wręcz przeciwnie to drużyna Rodła częściej atakowała naszą bramkę. Na szczęście dla nas spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla Tarnowic i to my zabieramy ze sobą 3 punkty.