statystyki szczegółowe

Aktualności

Nikpol pokonany

• autor: TST, 2018-05-17 22:05

Tarnowice w środę 16 maja o godz 18:00 na własnym boisku rozegrały zaległą 16 kolejka Bytomskiej klasy B. Przeciwnikiem Tarnowic była drużyna KS Nikpol Ruda Śląska a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tarnowic 2-1

Spotkanie było dość ciekawe i mogło się podobać, gdyż obydwie drużyny stwarzały sytuację bramkowe co w 30 minucie jako pierwsza udokumentowała drużyna Nikpolu wykorzystując zamieszanie w naszym polu karnym oraz brak komunikacji wśród naszych obrońców doprowadzając do strzału z najbliższej odległości, który został zamieniony na bramkę. Tarnowiczanka ruszyła do odrabiania strat i tak jak w zeszłą sobotę do wyrównania doprowadziła tuż przed gwizdkiem sędziego zwiastującym przerwę. W 2 minucie doliczonego czasu gry z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Jarek Dembiński a tam Maciek Majer nie dał szansy bramkarzowi i uderzeniem z pierwszej piłki umieścił ją w siatce Nikpolu. Z wynikiem 1-1 schodzimy na przerwę. Druga połowa podobnie jak pierwsza obfitowała w sytuację bramkowe lecz to Tarnoiwce lepiej je wykorzystały i w 83 minucie po dośrodkowaniu Grzesia Pałka uderzając głową bramkę zdobył Dawid Szołtysek. Wynik 2-1 utrzymuje się do końca choć najbliższy podwyższenia był Grzesiu Pałek, który silnym uderzeniem z ok 20 metrów zaskoczył bramkarza Nikpolu a ten z ledwością wybił piłkę nad poprzeczkę. Po efektownej obronie bramkarz Nikpolu mógł zaliczyć efektowną wpadkę gdy po strzale z 25 metrów Maćka Majera piłka przeleciała między nogami bramkarza tuż przy słupku na aut bramkowy. Swoją szansę miał również Nikpol  gdy po silnym strzale z rzutu wolnego nad murem Tarnowic nie dał się zaskoczyć nasz bramkarz Piotrek Gonera i tym razem to on popisując się świetną paradą wybił piłkę na róg. Zwyciężamy 2-1 i dopisujemy kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

Już w sobotę kolejne spotkanie tym razem przeciwnikiem będzie nasz "sąsiad" z tabeli. Drużyna Orła Bobrowniki która traci do nas 4 punkty. Spotkanie te  śmiało można zaliczyć do tych o "sześć punktów". Mecz rozpoczyna się o godz 17:00 w sobotę 19 maja na boisku Orła Bobrowniki.